www.orduosb.com

2. OSB yakında yatırımcılara tahsis edilecek


2. OSB yakında yatırımcılara tahsis edilecek

Altınordu ilçesinin Karaağaç mahallesi ile Ulubey ilçesinin Güzelyurt ve Eymür mahalleleri sınırları içindeki 877 dönüm arazi üzerinde yapım çalışmaları devam eden Ordu 2. OSB’nin son durumu hakkında da bilgi veren Olgun Topkaya, Ordu 2. OSB’nin iki etaptan oluştuğunu, Altınordu ilçesi Karaağaç mahallesi sınırlarında yer alan 466 dönümlük ilk etabın kamulaştırma çalışmalarının bittiğini, kamulaştırma işlemleri tamamlanan 466 dönümlük alanın 225 dönümünde 46 sanayi parseli oluşturulduğunu ve yakında yatırımcılara tahsisine başlanacağını, altyapı projelerinin de ihaleye çıkarılacağını, Ulubey ilçesinin Güzelyurt ve Eymür mahalleleri sınırları içinde kalan  411 dönümlük ikinci etapta ise kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini  kaydetti.

Ordu OSB’nin örnek bir OSB olduğunu belirten OSB Başkan Vekili Murat Şimşek, içerisinde itfaiye müfrezesi, itfaiye eğitim merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 istasyonu ile Ordu OSB’nin Türkiye’de tek olduğunu, yakında bir kreş yapılacağını ifade etti.

Ordu OSB Müteşebbis Heyetine teşekkür eden Vali Muammer Erol, “Ülkemiz son yıllarda her alanda çok büyük hamleler yaptı. Gelişmesini, kalkınmasını hızla sürdürüyor. Ülkemizin kalkınma hamlesinde sanayicilerimizin, iş insanlarımızın katkıları büyüktür. İlimizde de üreten, istihdam sağlayan, katmadeğer yaratan çok sayıda sanayi işletmesinin var olması bizleri mutlu ediyor. İnşallah Ordu 2. OSB’nin de yatırımcılarımıza açılmasıyla birlikte ilimizdeki ekonomik gelişme, istihdam daha da artacaktır. Biz her daim sanayicilerimizin, iş insanlarımızın yanındayız. Onlar bizim baş tacımızdır” diye konuştu.  

İşletmelere ziyaret!

Vali Muammer Erol, toplantı sonrasında, Ordu OSB’de faaliyet ve üretim yapan Doğuş Çay Fabrikası, Turan Seramik, CLS Tekstil, Evrosan Makine, TYH Tekstil işletmelerine ziyaretlerde bulundu.

Ordu’nun önde gelen sanayi kuruluşlarını ve işletmelerini yakından tanımak, faaliyetleri hakkında bilgi almak amacıyla ziyaretlerini gerçekleştiren Vali Muammer Erol, İşletme sahiplerinden yapılan üretim ve istihdam hakkında detaylı bilgi aldı.

Vali Erol, üretime ve istihdama katkı sunan, değer katan sanayici ve iş insanlarına Ordu ekonomisine yaptıkları katkılarından dolayı ayrı ayrı teşekkür etti.

Vali Muammer Erol’un Ordu OSB ziyareti programına, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zeki Ardahanlıoğlu, Ordu Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Murat Şimşek, Ordu OSB Müdürü Olgun Topkaya eşlik etti.